Nasza historia

PRODUKCJA TRUMIEN WOŹNY®

Od ponad 40 lat na rynku.

MANUFAKTURA TRUMIEN WOŹNY®

Poznaj nas

W latach 60 ubiegłego wieku Stanisław Woźny otworzył mały warsztat stolarski wytwarzający trumny i zaopatrujący lokalne zakłady pogrzebowe. Jakość wykonania i pasja z jaką pracował szybko dały o sobie znać, a firma zyskała ogólnopolską sławę. Najstarszy syn od najmłodszych lat podglądał ojca przy pracy. Często widział jak tata do późnych godzin wieczornych pracuje nad nowymi wzorami swoich produktów. Swoje zamiłowanie i wiedzę przekazywał synowi licząc, że kiedyś przejmie dzieło które zapoczątkował. Zarażony pasją ojca dokonuje wyboru i rozpoczyna naukę w szkole stolarskiej, która wkrótce zaowocuje dyplomem czeladnika, a następnie dyplomem mistrza stolarskiego.

Po 20 latach syn Stanisława – Bogdan oznajmia ojcu, że otwiera własny zakład stolarski. Gotowy do pracy, uzbrojony w wartości i tajniki rzemiosła rozpoczyna działalność pod własną marką Woźny® Bogdan Woźny.

Lata praktyki i obserwacji opłacają się – firma powtarza sukces ojca. Wciąż doskonaląc technikę po kolejnych
10 latach jest gotowa do wejścia na rynek międzynarodowy. Wraz z rozwojem firmy Bogdan inwestuje w nowe technologie i urządzenia. Jest stałym bywalcem targów stolarskich na świecie. Współpracuje z największymi firmami funeralnymi w Niemczech, Francji, Belgii i Włoszech. Materiały wykorzystywane w produkcji spełniają najwyższe normy europejskie. Firma przywiązuję ogromną wagę do ekologii i ochrony środowiska. Niezmienne wartości – jakość, dbałość o detale i szacunek do natury pozwalają od ponad 40 lat utrzymać firmę w niezmiennej pozycji lidera w Europie.